Hobitu PPC Çalışması

Proje hakkında

Hobitu, Türkiye’nin önde gelen el sanatları ve hobiler alanındaki perakende zincirlerinden biridir. 1986 yılından beri faaliyet gösteren Hobitu, iğneden ipliğe kadar her şeyi müşterilerine sunmaktadır.

Çözüm

Hobitu ile yaptığımız çalışmada, satış odaklı olmayan soğuk hedef kitleye yönelik farkındalık kampanyalarından, ılık ve sıcak hedef kitleye yönelik remarketing kampanyalarına kadar 60’ın üzerinde reklam seti oluşturduk. Meta platformunda 100’den fazla farklı kreatif ile testler yaptık. Google’da anahtar kelime analizi yaparak farklı teklif stratejileri geliştirdik.

Data Odaklı Reklamcılık

Hobitu için kurduğumuz sistemde, öncelikle marka bilinirliği ve data toplamaya yönelik erişim reklamlarımızı test ettik. Hedef kitleyi segmente edecek veriler topladıktan sonra, dönüşüm reklamları ile sistemi besledik. A/B testleri ile kreatif optimizasyonları ve dönüşüm optimizasyonları çalıştık.

Sonuç

Türk lirasındaki değer kaybı yüzünden aynı bütçe ile geçmiş döneme göre, görüntülenme oranlarındaki yarı yarıya düşüşe rağmen, satışlarda %100’e yakın artış sağladık. Sürdürülebilir bir pazarlama sistemi kurarak Hobitu’nun dijital pazarlama performansını önemli ölçüde iyileştirdik.

Sonuçlar

Standartların Üstünde İşler Üretiyoruz!

AI Danışmanlığı
Strateji
PPC
Funnel Optimizasyonu
Kullanıcı Deneyimi
AI Chatbot
Arama Motoru Optmizasyonu

Sizi Mutlu Edecek Sonuçlar Üretiyoruz.

Case Study

Daha Fazlasını Keşfet!

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Ücretsiz
Ön Görüşme

Bir kahveye ne dersiniz? Genellikle gün içerisinde dönüyoruz.

Biz Kimiz?
Süreç nasıl ilerliyor?
1

Online ve ücretsiz bir ön görüşme oluşturuyoruz.

2

Markanızı analiz ediyor ve kısa bir sunum yapıyoruz. 

3

Süreç takip toplantısı ayarlıyoruz.

Ücretsiz Ön Görüşme Ayarla