Registate İletişim Çalışmaları

Industry:
neler yaptık?

Registate için iletişim stratejisi, marka konumlaması ve görsel kimlik oluşturuldu.

Proje Hakkında

Registate, müşterilerine Amerika Birleşik Devletleri’nde şirket kurma hizmeti sunan bir platformdur. Dünyanın her yerinden kullanıcılarına hizmet veren Registate, Amerika’da şirket kurmak ve büyütmek için tek durak noktasıdır. Yeni müşteri edinme ve marka bilinirliğini artırma hedefleri doğrultusunda Better Ajansı ile çalışmaya karar verdiler. 

Zorluk

Registate’in bulunduğu pazarda serbest avukatlardan, aynı hizmeti markalaşarak sağlayan şirketlere ve startuplara kadar birçok oyuncu vardı. Bu noktada Registate’i pazarda iyi konumlamak gerekiyordu. Bizim görevimiz ise, Registate’i pazarda konumlamak ve temel pazarlama çalışmalarının üstüne, dijital süreçlerde marka bilinirliğini düşük bütçede arttırmaktı.

Core Customer Value

Markalaşmanın ve müşteri deneyiminin bir sonucu olarak “Core Customer Value” karşımıza çıkıyor. Bu noktada iletişim stratejilerinde “core value” üzerinden bir strateji kurgulamak önem taşıyor. 

Registate için core value’muz hız ve güven oldu. Registate ana merkezinin Amerika’da olması ve Amerika startup hukukuna hakim avukatları bünyesinde barındırması ile, rakiplerinden öne çıkıyordu. Bu noktada sattığımız şey “Amerika’da şirket kurmak” değil, şirketi “güvenle ve hızlı” kurmaktı.

Marka Sözü, Marka Konumlaması ve İletişim Stratejisi

Registate’in rakiplerini detaylıca analiz ederek işe başladık. Rakiplerin iletişim stratejilerini, iletişim kanallarını ve trafik yolculuklarını izledik. Bu noktada nasıl bir büyüme yakaladıklarını data odaklı olarak raporladık.

Bunun yanı sıra, pazardaki konumlamamızı belirledikten sonra iletişim stratejimizi kurgulamaya başladık. 

Registate için 3 ana hedef kitle ve 5 persona belirledik. Her bir persona için pain point ve ihtiyaçlar haritaları çalıştık. Bu haritalar üzerinden iletişim ve içerik stratejimizi konumladık. 

Görsel Kimlik

Registate genellikle startup’lara hizmet verdiği için hedef kitlemizin ilgisini çekecek bir görsel kimlik çalışması yapmamız lazımdı.

Bu noktada, tipografi, renk paleti ve görsel kimlik çalışmalarını gerçekleştirdik. 

Sonuç

Standartların Üstünde İşler Üretiyoruz!

AI Danışmanlığı
Strateji
PPC
Funnel Optimizasyonu
Kullanıcı Deneyimi
AI Chatbot
Arama Motoru Optmizasyonu

Sizi Mutlu Edecek Sonuçlar Üretiyoruz.

Case Study

Daha Fazlasını Keşfet!

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ

Ücretsiz
Ön Görüşme

Bir kahveye ne dersiniz? Genellikle gün içerisinde dönüyoruz.

Biz Kimiz?
Süreç nasıl ilerliyor?
1

Online ve ücretsiz bir ön görüşme oluşturuyoruz.

2

Markanızı analiz ediyor ve kısa bir sunum yapıyoruz. 

3

Süreç takip toplantısı ayarlıyoruz.

Ücretsiz Ön Görüşme Ayarla